New Balance MT590YR2 AT – TEST

Czy dobre buty do biegania muszą być drogie? Oczywiście, że nie. Dobre buty to te, które są dobrze dobrane do naszych stóp, naszej wagi, sposobu biegania i terenu w jakim biegać planujemy.

(więcej…)

New Balance Fresh Foam1080v7

New Balance 1080v7 to kolejna odsłona, znanego już modelu z dużą dawką amortyzacji i charakterystyczną, szeroką cholewką i podeszwą. Biegałem w poprzedniej wersji v6 i można powiedzieć, że jakoś się do nich przekonałem, ale na pewno nie były to moje ulubione buty biegowe. A jakie wrażenie zrobił na mnie najnowsza odsłona tego modelu? O tym poniżej.

(więcej…)

Kalenji Kiprun XT6 Trail

Od kilku tygodni mam okazję biegać i testować buty trailowe Kalenji Kiprun XT6 Traial. Zrobiłem w nich już grubo ponad 200km i chyba mogę już coś o nich napisać.
XT6 nie jest nowym butem, chociaż doczekały się już lekkiego liftingu i zmieniły kolor. Dostępne są w sieci sklepów Decathlon (któż z nas, biegaczy, nie był w Dechathlonie? 😉 ), ich cena to 279zł, a więc mieszczą się na półce pod tytułem „ekonomiczne”, a poniżej postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy warte są tej ceny.

(więcej…)

Jak dobrać buty trailowe?

Jakie buty w teren wybrać? To pytanie przewija się bardzo często w rozmowach między biegaczami, na fejsbukowych grupach i forach internetowych. To naturalne, że mniej doświadczeni biegacze chcą się czegoś dowiedzieć o danym modelu, lub jakie buty mają dobrać pod dany bieg. Niestety, ile osób się wypowiada, tyle zdań, a każdy chce bronić swojego. I ma ku temu prawo, trzeba jedynie pamiętać, że to co jest dobre dla mnie, dla kogoś innego może być zupełnie nieprzydatne.
Ten wpis nie odpowie na pytanie jaki konkretny model wybrać, a jedynie czym się możesz kierować przy zakupie butów. Nie promuję tu również danej marki, ale wstawiam dla przykładu buty, które znam, w których biegałem.

(więcej…)

adidas Galaxy Trail M – test

W 2016 roku, na nasz rynek trafił terenowy model adidasa – Galaxy Trail M. Jest to terenowa wersja modelu Duramo 7, czyli modelu, który jest raczej średnio zaawansowanym butem i raczej dla osób, które biegają niewielki kilometraż.
Ja na model Galaxy Trail trafiłem pracując w sklepie sportowym, na dziale z butami do biegania i przyznaje, że od razu mnie zaciekawiły. A, że akurat szukałem butów w teren…

 

(więcej…)

Nike Lunarepic Flyknit Low 2 – test

Nike Lunarepic Flyknit Low 2 trafiły do mnie naprzełomie lutego i marca. To dobry czas na testowanie butów biegowych – szybko zmieniająca się pogoda, śnieg, deszcz, lód i bogato sypany piach na chodniki, to doskonałe warunki na testy. W tym okresie, przebiegłem około 300km, biegając głównie w Lunarepic Flyknit Low 2 i myślę, że taki kilometraż daje mi możliwość napisania opinii na ich temat.

Przede wszystkim, zacznę od tego, że to moje pierwsze buty biegowe ze znaczkiem łyżwy na cholewce. Nigdy wcześniej nie biegałem w Nike’ach. Brak porównania do wcześniejszych modeli Nike ma swoje wady, ale ma też zalety. Przed testowaniem butów, niczego od nich nie oczekiwałem, na nic się nie nastawiałem, po prostu chciałem sam się o wszystkim przekonać i ocenić.

(więcej…)

New Balance Hierro Fresh Foam

Na początek, przyznaję, że gdy NB Hierro trafiły w moje ręce, a raczej na moje nogi, byłem lekko przerażony. Czym? Otóż Hierro do złudzenia przypominają model 980 Trail, a one, chociaż niesamowicie wygodne i ogólnie fajne, bardzo szybko się rozpadły (ok.300km).
Ale pamiętając o wszystkich zaletach 980, miałem nadzieję na pozytywne zaskoczenie.

(więcej…)